چند سال قبل یک روز صبح بیدار شدیم و دیدیم بلاگفای عزیزمون که توش سالها خاطراتمون رو نوشته بودیم وجود نداره .

هیچ پستی نبود هیچ پنل مدیریتی باز نمیشد .

بلاگفا اعلام کرد صبر کنید مشکل حل میشه .توی این مدت خیلی ها صبر کردن و من .

راستش من با نوشتن زنده ام نوشتن برای من مثل هواست. اگه ننویسم میمیرم .

رفتم توی بلاگ اسکای و نوشتم تقریبا ده تا پست نوشتم اما هر چقدر تقلا کردم بک آپ بگیرم نشد .مطالبمو کپی کردم و رفتم میهن بلاگ .

میهن بلاگ قابلیت بک آپ داشت اما نه با کیفیت بلاگفا. من دقیقا دو روز قبل از خراب شدن بلاگفا بک آپ داشتم و کلا دو تا پستم از بین رفت.میهن بلاگ رو دوست داشتم تا اینکه یه ویروس رفت و روی سرور نشست .من که تمام مطالبم رو توی بیان کپی کرده بودم و از امنیت بیان زیاد شنیده بودم بار و بندیلم رو جمع کردم و اومدم بیان.

بیانی که پاسخگوی کاربر بود .دوستم حک شده بود و بعد از تماس با بیان وبش رو کامل برگردونده بودن .

بیان قابلیت بک آپ نداشت اما امن بود یه ابزار مهاجرت فوق العاده داشت و در حال توسعه.

الان سه ساله توی بیان مینویسم ، بیان توسعه پیدا نکرده و این خیلی بده در جا زدن خیلی برای بیان بده .

بک آپ ندارم در حالی که این واقعا دغدغه امه و به ناچار هر چند وقت یه بار از داستانهام کپی میگیرم و میریزم تویword.چون واقعا نگرانم.

ابزار مهاجرت دیگه خیلی درست کار نمیکنه.

بیان چند تا قالب کلیشه ایی داره که تقریبا همشون شبیه هم هستن و خیلی وقته به روز نشدن و این نقطه ضعف بزرگی برای این سرور معروف ایرانیه.

این روزا دوستان بیانی یه پویش راه انداختن که خواسته هاشون رو توش عنوان میکنن.

ما بیانی ها یه سری خواسته معقول و منطقی داریم و از بیان میخواییم که بهشون اهمیت بده ، متاسفانه توی این مدت من جایی ندیدم که بیان کلمه ایی درباره این پویش بگه و فقط سکوت کرده.

وقتی کسی در مقابل خواسته های به حق اطرافیانش سکوت میکنه خواه ناخواه از دستشون میده. گاهی فکر میکنم برگردم بلاگفا یا میهن.هر چند واقعا به هیچکدوم اعتماد ندارم.من بیان رو دوست دارم و بهش اعتماد دارم امیدوارم شاهد حرکت رو به جلوی بیان باشم

ممنونم از  آقای

امیر رضا کامیار به خاطر دعوتش

پ.ن؛ آخرین آپدیت وبلاگ بیان شهریور ۹۷عه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها